אודות מרקה ספוות

אנחנו במרקה ספוות בוחרים רק אנשים טובים עם אותם מטרות ושאיפות כמו שלנו ורק ככה נוכל להתקדם ביחד לגבהים חדשים.

אלו האנשים שאיתם אנו שותפים. הם נדירים ביותר. ואנחנו מתלהבים כשאנחנו מוצאים אותם.

אנחנו שותפים מוקדם – לפעמים כאשר חברה היא לא יותר מרעיון. אנו יודעים שלהחלטות ראשונות קריטיות אלו יכולות להיות השפעה מעריכית על עקומת ההצלחה.

הסגנון שלנו לא מתאים לכל אחד. אנחנו דוחפים כשאנחנו רואים פוטנציאל. אנחנו ישירים. חלקם לא אוהבים את הגישה שלנו. רוב מי שמכיר אותנו כן.

הצוות שלנו משקף את המייסדים שאיתם אנו שותפים: הישגי יתר רעבים עם צורך שורשי לנצח. רבים מגיעים מרקע צנוע. רבים הם מהגרים. רבים הקימו או בנו חברות משלהם לפני שהצטרפו לסקויה. כל אחד חולק את הלך הרוח של יזם, ויודע מה זה אומר ללכת בדרך זו.

אנו מעריכים עבודת צוות על פני ראווה. התרומה שלנו לחברה מגיעה תמיד מכמה מאיתנו עובדים יחד. אנחנו עצבניים לגבי גוף ראשון יחיד, ולא אכפת לנו לראות את השמות שלנו בעיתונות.

הצוות שלנו קטן. אנחנו מעדיפים כמה אנשים עם חוזקות מגוונות המתמקדות במספר קטן של חברות, ואנחנו תמיד מודעים ללקחים שנלמדו – חלקם עד כאב – שהם אמיתות נצחיות. הרשת שלנו חזקה. היתרון שלנו מגיע מארבעה עשורים של מייסדים אגדיים שעוזרים זה לזה.

לפני זמן רב הפכנו את העמותות לעמוד השדרה של בסיס השותפים המוגבלים שלנו. עבודה עבור ארגוני הצדקה הללו מביאה משמעות אינטנסיבית למה שאנו עושים. זה נותן לנו תחושת אחריות מוגברת.

אנחנו רציניים לגבי העבודה שלנו, ובוחרים בקפידה את המילים כדי לתאר אותה. מונחים כמו “עסקה” או “יציאה” אסורים. ולמרות שאנחנו נקראים לפעמים משקיעים, זה לא הלך הרוח שלנו. אנו רואים את עצמנו שותפים לטווח ארוך.

אנחנו עוזרים לנועזים לבנות חברות אגדיות, מהרעיון ועד להנפקה והלאה.